Šampon pro koně Kevin Bacon's - Lucy Diamonds

Kevin Bacon´s Horse Shampoo - Lucy Diamonds  sdružuje ve svém složení extrakty, které jsou známy pro své uklidňující a chránící vlastnosti, s šetrnými mycími substancemi.

 

Skladem
Kód: 231
Značka: Kevin Bacon´s
687 Kč

Účinný šampon Lucy Diamonds od Kevin Bacon´ sdružuje ve svém složení extrakty, které jsou známy pro své uklidňující a chránící vlastnosti, s šetrnými mycími substancemi. Produkt může být používán při ekzémech způsobených hmyzem nebo jako ochrana kůže po silném pocení. Lucy Diamonds šampon se doporučuje zejména pro koně s citlivou kůží, dále pro koně, kteří jsou vystaveni špatným povětrnostním podmínkám a kteří jsou často myti. Jedinečná receptura chrání před zápachy, které můžou být způsobeny mikroorganismy.

 

Eukalyptový olej: olej z eukalyptového stromu (Eukalyptus Globulus) je protizánětlivý, zastavuje viry a záněty. Jeho aktivní složka eukalyptol nebo cineol, působí proti lupům, protože likviduje plíseň (houbu) jménem Pitysporum. Studie, která byla provedena v roce 2012, opakovaně potvrdila tyto vlastnosti. Vedle toho pomáhá osvěžující vůně také v boji proti stresu a únavě.

 

Zemědělský mátový olej (Mentha arvensis): vedle jeho čerstvé, líbezné a lehce pikantní vůni má mátový olej také stimulující účinek na organismus – posiluje a podporuje obnovení vitality.

Vysoká koncentrace mentolu v mátovém oleji působí nejen osvěživě, ale také ulevuje a uklidňuje při kousancích od hmyzu.

 

Nimový olej(Margosa): extrakt z nimového stromu aktivně pomáhá k vypuzení pokojových mušek, různých druhů mravenců, blech a klíšťat a také všeobecně proti pavoukům a roztočům. Na základě těchto prokázaných vlastností byl uznán jako biocid a v evropské klasifikaci byl klasifikovaný jako „Biocid TP 18“. Již po prvním použití šamponu je jeho hmyz-odpuzující účinek znatelný, dokonce při nízké koncentraci nimového oleje. Občas se dá pozorovat útěk parazitů z ošetřených částí těla zvířete pouhým okem. Účinek spočívá na látkách obsažených v nimovém oleji (bukač), které vytvářejí na ošetřených místech nevhodné podmínky ke kladení larev a jejich výživu. Parazité prchají, protože jejich bílkovinná a aminokyselinová výživa je pokažena a přiměje je to k tomu, hledat si jiné hostitelské zvíře. Zpravidla nebyla zjištěna žádná návykovost parazitů na nimový olej, a stejně tak se nevyskytuje žádná rezistence. Úspěch ošetření, trvalého působení a nevyskytující se návykovost a rezistence je bezpochyby zásluhou vysokého podílu aktivních složek nimového oleje, které tak působí až v synergickém účinku. Vlastnosti blokující výskyt parazitů a plísní řadí nimový olej k důležitým složkám přírodních antiparazitálních prostředků. Různé studie prokázaly, že má nimový olej, díky látce ……., kterou obsahuje, také vlastnosti, které zabraňují výskytu plísní, obzvlášť Dermatophyten.

 

Návod k použití:

Koně důkladně namočit, Lucy Diamonds šampon nanést na srst a opatrně rozmasírovat. Nechat několik minut působit. Pokud je potřeba, použít znovu.

Účinné látky:

Eukalyptový olej (E. globulus), mátový olej (Mentha arvensis), margosa – extrakt

 

Nemedicínské obsažené látky (INCI):

 

Upozornění:

Nenanášet na poraněnou nebo poškozenou kůži.

Použití u březích nebo kojících zvářat, stejně tak u mladých zvířat je vhodné konzultovat s veterinářem.

Určeno jen k místnímu použití, zabránit koním vnitřní požití. Zabránit kontaktu s očima a sliznicí.

Velikost balení:

1 l


Picto-produkty