Podkovář Martin Jiroušek: Teprve v čistě přírodních produktech Kevin Bacon's jsem našel kvalitu bez kompromisů

Jak dlouho produkty Kevin Bacon’s používáš a kde ses s nimi seznámil?

Produkty Kevin Bacon’s používám již řadu let. Působil jsem dlouhé roky v zahraničí, na Veterinární klinice ve Švýcarsku, kde jsem se s produkty Kevin Bacon’s poprvé setkal. Řadí je tam mezi nejlepší produkty pro ošetřování kopyt. Používají je jezdci i podkováři v různých zemích např. v Anglii, Belgii, Holandsku a Německu.

V jakých konkrétních případech produkty Kevin Bacon’s používáš? 

S produkty od firmy Kevin Bacon's mám u svých zákazníků bohaté zkušenosti. Olej na kopyta Kevin Bacon’s natřu po celé ploše kopyta při pravidelných korekturách kopyt, které strouhám nebo kovu.  Při podezření na hnilobu preventivně ošetřím i střel mastí proti infekcím kopyt Hoof Solution, která je pro to určená. Nazýváme ho též tekutou náplastí. Chrání proti bakteriím a působí až 24 hodin. Je oblíbený u majitelů koní či ošetřovatelů v případě jakékoliv rány v rohovině kopyta. Při používání speciálních ortopedických podkov aplikuji na chodidlo rovnoměrnou vrstvu přípravku Solution a poté mohu bez obav vyplnit chodilo libovolným silikonem. Solution se vstřebá do kopyta a vytváří ochranný film, čímž předcházím vzniku bakterií a hnilob v chodidle. 

Pokud mají koně klientů kožní problémy, doporučuji jim aktivní mýdlo Kevin Bacon’s a zároveň koncentrát šamponu na koně k rychlému doléčení nebo jako prevenci. Šampon je vyráběný na přírodní bázi a díky složení má funguje antibakteriálně – urychluje léčbu podlomů, plísňových onemocnění, atd. 

Mé doporučení:

Často se setkávám s tím, že někteří koňáci si produkty Kevin Bacon’s koupí, péči provádí pouze pokud na to mají čas a náladu a očekávají výsledky. Tak to ale nefunguje. Aby se dostavil výsledek, je důležité produkty používat pravidelně a dlouhodobě.

Jak bys nám přiblížil postup výroby?

Produkty Kevin Bacon’s vyrábí rodinná firma, která má již dlouholetou tradici. Všechny jejich produkty jsou ručně vyráběné a 100% přírodní, proto mě zaujaly. V mé podkovářské profesi se totiž bohužel vyskytuje většina produktů, které jsou vyrobeny uměle jako například plasty, lepidla a silikony. 

Jaký je za tebe TOP produkt od této značky, který bys doporučil?

Určitě je to olej na kopyta, který obsahuje silný výluh vavřínového oleje, který dezinfikuje rohovinu a podporuje její růst a regeneraci.

Snažím se, aby podkovy koním co nejlépe seděly, proto kovu za tepla. Při napalování podkov se koňské kopyto vysušuje. Olej použiji po kování. Kopyto se zregeneruje a zakonzervuje proti vysychání a vyrovná vlhkost v kopytním pouzdře. Kopyta jsou po pravidelném používání oleje pružnější. Mechanika kopyta lépe funguje, když je rohovina pružná. 

Myslím si, že by byla škoda, kdyby se značka neprosadila i v Čechách. Proto jsem se rozhodl, po dohodě s firmou Kevin Bacon’s, tento produkt představit a nabízet ho v České republice podkovářům, závodníkům, jezdcům i ošetřovatelům koní. Na prodej mám v ČR výhradní právo. V rámci naší spolupráce ho nabízí i e-shop Rainbow Ride – Radka Rydlová. V případě zájmu nabízím i konzultace při výběru a používání produktu. Napište mi dotaz na email kontakt@podkovar-jirousek.cz a já vám v nejbližším možném termínu odpovím.