Jelikož ohlávky využíváme při manipulaci s koňmi každý den, připravili jsme pro vás krátký článek, abyste věděli, na jaká kritéria se při výběru ohlávky zaměřit a podle čeho vybírat.

Velikost

Při výběru ohlávky je velikost jednou z nejdůležitějších metrik. Pokud koni vyberete malou ohlávku,bude ho tlačit a odírat. Pokud vyberete naopak ohlávku příliš velkou, potěšíte tím koníky útěkáře, kteří se z ohlávky snadno vyvléknou.

Pro snadnější výběr z našich ohlávek přikládáme tabulku velikostí:

TabulkaVelikostiOhlavekSedaMala

Kvalita a materiál

Kvalita materiálu je samozřejmě pro výběr ohlávky zcela zásadní, protože ohlávky využíváme každý den. Jsou vystaveny tlaku, vlhku, sluníčku a často i bahnu. :) U levných ohlávek během pár týdnů používání obvykle praskne karabina nebo povolí švy a musíme se s nimi velmi brzy rozloučit. Častý nákup levných ohlávek pak vyjde dráž, než když koupíte jednu dražší, ale zato z odolného materiálu. V Rainbow Ride klademe velký důraz na výběr materiálu a vlastní výrobu, více si přečtěte v článku 5 důvodů proč si vybrat ohlávky na koně Rainbow Ride.

12_300-200

Barva

Barva sice neovlivňuje kvalitu ani pohodlí pro koně, ale rozhodně je vhodné se nad ní při výběru ohlávky zamyslet – ohlávka se vám pochopitelně musí líbit. Zvažte ale i její praktičnost. Světlá ohlávka je do výběhu nepraktická, protože mezi koníky najdeme i milovníky bahenních lázní a světlé ohlávky pak rychle mění svou barvu.

Bílá ohlávka se hodí například na závody nebo výstavy. Na světlém koni vypadá krásně například ohlávka tyrkysová. Na rezavého koně je oblíbená zelená ohlávka. Avšak ani se žlutou ohlávkou nešlápnete vedle. Vraníkům sedí snad každá barva, jen hnědé ohlávky trochu splývají s barvou koně. Naopak s modrou ohlávkou nešlápnete vedle nikdy.

Cena

Na trhu jezdeckých potřeb najdete ohlávky levnější i dražší. Když vyberete krásnou ohlávku za "pár korun", velmi často se rychle opotřebuje a pravděpodobně nebude mít dlouhou životnost, a to ať už z důvodu prasknutí nekvalitní karabiny nebo roztržení nekvalitních švů.

Udělejte si radost a vyberte si ohlávku na koně, která vás potěší, dlouho vydrží a bude pohodlná vašemu koni!